O nas

Łódzkie Centrum Filmowe Sp. z o.o. jest spółką miejską, w której 100% udziałów należy do Miasta Łódź. Siedziba znajduje się w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 102/104.

Dysponujemy największym w kraju zbiorem kostiumów i rekwizytów filmowych. Posiadamy ponad 250 000 kostiumów cywilnych i mundurów oraz niemal 50 000 rekwizytów a także największy magazyn broni palnej w Polsce. Zbiory gromadzimy od 1945 roku.

Łódzkie Centrum Filmowe Sp. z o.o. świadczy usługi filmowe w zakresie wypożyczeń środków inscenizacyjnych na potrzeby filmu, reklamy, inscenizacji historycznych, teatru, wystaw muzealnych oraz innych przedsięwzięć artystycznych. Pod względem liczebności i różnorodności jest najbogatszym tego typu zbiorem i zabezpiecza  w środki inscenizacyjne niemal wszystkie krajowe (choć nie tylko) produkcje historyczne.

Zbiory, gromadzone od początku istnienia WFF, stanowią nie lada gratkę dla miłośników kinematografii. Można tu znaleźć zarówno „kostium” człowieka pierwotnego jak i przebogatą suknię królewską bądź też delikatną sukienkę empirową czy kostium rycerza rzymskiego. Zapraszamy

Zarząd:

  • Anna Moska
    Prezes Zarządu

Zespół Magazynów Środków Inscenizacyjnych: 

– Magazyn Kostiumów i Rekwizytów

Magazyn Broni

Pracownicy administracyjni