• Open your map settings to configure the Google Maps API key. The map can't work without it.

O nas

Łódzkie Centrum Filmowe Sp. z o.o. jest spółką miejską, w której 100% udziałów należy do Miasta Łódź. Siedziba znajduje się w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 102/104.

Dysponujemy największym w kraju zbiorem kostiumów i rekwizytów filmowych. Posiadamy ponad 150 000 kostiumów cywilnych i mundurów oraz niemal 50 000 rekwizytów a także największy magazyn broni palnej w Polsce. Zbiory gromadzimy od 1945 roku.

Łódzkie Centrum Filmowe Sp. z o.o. świadczy usługi filmowe w zakresie wypożyczeń środków inscenizacyjnych na potrzeby filmu, reklamy, inscenizacji historycznych, teatru, wystaw muzealnych oraz innych przedsięwzięć artystycznych. Pod względem liczebności i różnorodności jest najbogatszym tego typu zbiorem i zabezpiecza  w środki inscenizacyjne niemal wszystkie krajowe (choć nie tylko) produkcje historyczne. 

Zbiory gromadzone na przestrzeni kilku dziesięcioleci stanowią nie lada gratkę dla miłośników kinematografii. Można tu znaleźć zarówno „kostium” człowieka pierwotnego jak i przebogatą suknię królewską bądź też delikatną sukienkę empirową czy kostium rycerza rzymskiego. Zapraszamy

Anna Moska
Prezes Zarządu

Zespół Środków Inscenizacyjnych 

Alina Wierzbicka
Kierownik Zespołu

Dorota Wróblewska
Kostiumograf – specjalista ds. elektronicznej inwentaryzacji kostiumów

Agnieszka Dałek-Woźniakowska

Zespół ds. broni

Jacek Tomaszewski
Kierownik Zespołu

Arkadiusz Rośczak
Pirotechnik

Pracownicy administracyjni

Katarzyna Dzwonnik
Specjalista ds. Sprzedaży, Marketingu i Organizacji
Prokurent

Aleksandra Sadowska
Specjalista ds. Księgowo-Kadrowych

Marian Wiaderny
Konserwator, kierowca